The Granary – luksusowy hotel butikowy w centrum Wrocławia

The Granary – luksusowy hotel butikowy w centrum Wrocławia

The Granary la Suite Hotel to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. Położony tuż przy ścisłym centrum, a dokładnie przy ul. Menniczej, obiekt zachwyca nie tylko swoim umiejscowieniem w dawnym spichlerzu, lecz także oryginalnym wystrojem wnętrz. Warto dodać, że zalicza się on do grona najbardziej luksusowych hoteli świata – zrzeszony jest w prestiżowej sieci Small Luxury Hotels of the World.  

The Granary la Suite Hotel jest wyjątkowy ze względu na zabytkowe miejsce, w którym jest zlokalizowany, jak też doskonałość nowoczesnego projektowania wnętrz. Koncepcja architektoniczna obiektu stworzona została przez renomowaną pracownię prosto z Paryża, tj. Gottesman Szmelcman Architecture. Przeobraziła ona nie do poznania zaniedbany i opuszczony XVI wieczny budynek, w którym dawniej mieścił się spichlerz Herren – Malzchoff. Pozbawiona dawnych walorów konstrukcja odzyskała dawny blask, gdy w roku 2005 firma Star Group Poland zakupiła ruinę w celu stworzenia w niej wyjątkowego hotelu spełniającego najbardziej luksusowe potrzeby gości.

Pięciogwiazdkowy obiekt zaliczyć można do hoteli butikowych tj. takich, które wyróżniają się oryginalnym wystrojem, wysokim standardem i luksusem, przy jednoczesnej kameralności i dużej intymności. Podobnie jak w butiku kupić można pojedyncze egzemplarze odzieży, tak w butikowym hotelu oferowane są absolutnie unikalne usługi na najwyższym poziomie.

W apartamentach The Granary korzystać można z robionych na zamówienie mebli, ręcznie wykonanych łóżek, niezwykle ekskluzywnych łazienek i dobrze wyposażonych aneksów kuchennych. Hotel działa w myśl zasady „dom z dala od domu”. Typowe dla obiektu elementy i cechy architektoniczne to ceglane sklepienia łukowe (niższy poziom), czy dostosowanie do geometrii dachu ze szkła (wyższe piętra). Apartamenty wyróżniają się nietypowym wzornictwem i wygodnym wydzieleniem strefy wypoczynkowej, jadalnej oraz  sypialnej. Hotelowa restauracja Mennicza Fusion przyciąga zaś nie tylko wyszukanymi daniami, lecz również surowym i klasycznym zarazem wnętrzem pełnym odrestaurowanych cegieł.

The Granary to niewątpliwie perełka wśród innych obiektów noclegowych w stolicy Dolnego Śląska, a nawet całej Polski. Łączy się w nim średniowieczna historia i unikatowy design, aby razem stworzyć miejsce nie tylko spełniające potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, lecz także zachwycające pasjonatów ciekawej architektury.

Nazwa inwestycji: The Granary la Suite Hotel

Adres: Wrocław, Polska

Projekt: Gottesman Szmelcman Architecture

Termin realizacji: 2009 rok

Zdjęcia: http://designalive.pl/