Teren prywatny, czyli siedziska Hush

Teren prywatny, czyli siedziska Hush

Freyja Sewell jest młodą brytyjską designerką, która dopiero co ukończyła wydział projektowania na Uniwersytecie w Brighton. Świeżo upieczona absolwentka szybko zasłynęła w swojej branży dzięki projektowi oryginalnego fotela o nazwie Hush (oznaczającej w dosłownym tłumaczeniu: „ciszę”, „spokój”). To nie tylko komfortowe siedzisko, lecz miejsce, które zagwarantować może całkowitą izolację od otoczenia i maksimum prywatności.

Stylowy mebel wypoczynkowy komponować można na wiele sposobów. W razie potrzeby, wygodny fotel bez trudu przeobrazi się w siedzisko, w którym ukrycie się zapewnia upragnioną dyskrecję. Właśnie dlatego Hush przywodzi na myśl pąk kwiatu, muszlę małży czy nawet kobiece łono. To miejsce, które po zamknięciu zapewnia bezpieczeństwo i spokój. Siedzisko zaprojektowane przez Freyję Sewell gwarantuje możliwość odcięcia się od świata nawet w przypadku, gdy dzieli się daną przestrzeń z innymi osobami. W świecie zdominowanym przez kamery przemysłowe, biura typu open space i portale społecznościowe, na których dzielimy się szczegółami swojego życia, ten rodzaj mebla daje możliwość natychmiastowej izolacji zapewniając jednocześnie przyjemne i przytulne schronienie.

Krzesła Hush dedykowane są tym, którzy chcą chociaż przez chwilę poprzebywać sami ze sobą. Zamknięcie się w siedzisku daje możliwość ucięcia sobie krótkiej drzemki, odpisania na sms czy poczytania w spokoju gazety – bez względu na to, gdzie jesteśmy i ile osób nas otacza. Freyja Sewell wspomina też, że siedziska jej autorstwa mogą się świetnie sprawdzić we współdzielonych, wynajmowanych mieszkaniach.

Meble wypoczynkowe Hush wykonane są z wełnianego filcu. Po zamknięciu tworzą one swojego rodzaju kapsułę, z której da się obserwować otoczenie przez niewielką szczelinę. Dzięki  starannie przemyślanej konstrukcji, fotel można bez trudu przeobrazić w wygodne, otwarte siedzisko. Wszystkie osoby zainteresowane kupnem tego niezwykłego mebla poczekać muszą do zimy tego roku, kiedy to trafi on do masowej produkcji. Na razie wciąż nie wiadomo, ile ów fotel będzie kosztować.

Nazwa projektu: Hush

Projektant: Freyja Sewell

Przeznaczenie: komercyjne

Zdjęcia: http://designalive.pl