POTT: ręcznie wykonane lampy SpongeUP

POTT: ręcznie wykonane lampy SpongeUP

Ceramiczne lampy o porowatej strukturze są jednym z ostatnich projektów Miguela Angel i Garcii Belmonte z biura The Pottery Project. Dopiero zaczynający karierę młodzi hiszpańscy designerzy specjalizują się w tworzeniu unikatowych przedmiotów podtrzymując przy tym tak pożądaną w czasach masowej produkcji tradycję rękodzielnictwa. Kolekcja oświetlenia SpongeUP w pełni wpisuje się w ów założenia, a efekt końcowy z pewnością przypadnie do gustu niejednemu amatorowi oryginalnych akcesoriów do wnętrz.Sufitowe lampy autorstwa POTT dostępne są w dwóch wersjach pod względem średnicy (30 i 40 cm) oraz czterech opcjach kolorystycznych – jasna terrakota, brudny róż, bordowy i czarny. Na  pierwszy rzut oka akcesoria te przypominają typowe gliniane kule, lecz po bliższym przyjrzeniu się ich fakturze można dostrzec drobną sieć przepuszczających światło porów. Ów ceramiczna „skóra” sprawia, że oświetlenie padające z lamp SpongeUP jest cieplejsze i bardziej nieregularne niż w przypadku typowych lamp.

Sami projektanci na swojej oficjalnej stronie internetowej (http://www.potteryproject.com) wypowiadają się na temat swojej ostatniej realizacji w następujący sposób:

„To nowe światło. Koniec oślepiania. […] To ciepłe, porowate światło, które przedziera się przez ręcznie wykonaną ceramiczną „skórę”. Sponge wykonane są z porcelanowej glinki, stając się czymś więcej niż lampą – to niezwykły gliniany przedmiot o unikatowym designie wyróżniającym się chropowatą strukturą.”

Wszystkie osoby zainteresowane lampami SpongeUP mogą skontaktować się z designerami osobiście – póki co nie współpracują oni bowiem z żadnym dystrybutorem.

Nazwa projektu: SpongeUP

Projekt: Miguel Angel i Garcia Belmonte

Pracownia projektowa: POTT (The Pottery Project)

Termin realizacji: 2011 rok

Zdjęcia: http://www.contemporist.com