Johnnie Walker House, czyli efekt współpracy biur Asylum i Love

Johnnie Walker House, czyli efekt współpracy biur Asylum i Love

Kilkanaście tygodni temu w Szanghaju otworzony został Johnnie Walker House. Wydaje się, że wiadomość ta powinna zainteresować głównie amatorów złotego trunku wspomnianej wyżej marki, lecz oryginalnie urządzone wnętrza „Domu Jasia Wędrowniczka” przypadną z pewnością do gustu także miłośnikom wyszukanego designu.

Wstęp do Johnnie Walker House mają jedynie klubowicze oraz zaproszeni goście. Ten elitarny obiekt udostępniono do użytku dokładnie w dniu setnej rocznicy przybycia pierwszej butelki whiskey tej marki do Chin. Autorami koncepcji omawianej realizacji były dwa studia projektowe: Love z Manchesteru oraz Asylum z Singapuru.

Celem powstania Johnny Walker House było przede wszystkim umożliwienie amatorom ów trunku poznania jego historii i charakteru. W obiekcie o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych znajdują się rozmaite urządzenia (np. maszyny produkcyjne czy też surowce, z których powstaje whiskey) pozwalające zrozumieć fenomen znanej marki.

Twórcy koncepcji Johnny Walker House nie bez znaczenia wykorzystali we wnętrzach takie symbole jak jęczmień i miedź. Pierwszy z nich to oczywiście surowiec, z którego powstaje alkohol wspomnianej marki, a został on umiejętnie wpisany w ściany domu. Z tego samego powodu wykorzystano w wystroju wnętrzu miedź, z której z kolei powstają maszyny do produkcji Johnnego Walkera. Elegancki sufit obiektu został ozdobiony butelkowym szkłem.

Warto wspomnieć, że z okazji otwarcia omawianego lokalu wypuszczono na rynek limitowane edycje alkoholu, z których na szczególną uwagę zasługuje seria licząca 1000 butelek powstałych z chińskiej porcelany.

Nazwa inwestycji: Johnnie Walker House
Adres: Szanghaj, Chiny
Projekt: Asylum (Singapur) i Love (Manchester)
Termin realizacji: 2011 rok
Zdjęcia: http://architecturelinked.com