3deko: podwarszawska rezydencja na skraju lasu

3deko: podwarszawska rezydencja na skraju lasu

Rezydencja znajdująca się pod stolicą zaprojektowana przez Katarzynę Bukowską z warszawskiego studia 3deko i Zofii Żółtowskiej wyróżnia się przede wszystkim naturalnymi materiałami wykorzystanymi do wykończenia wnętrz i wspaniałym położeniem. W pomieszczeniach króluje i doskonale ze sobą współgra m.in. klon, drewno tekowe i bambus.

Dwupoziomowa rezydencja usytuowana jest w naturalnym otoczeniu bujnego lasu. Dzięki ogromnym oknom z wnętrz domu podziewać można pobliską przyrodę – wspaniałe drzewa, kwiaty i krzewy. Właściciele nieruchomości – Pani Karolina i Pan Rafał zaznaczyli, aby przy tworzeniu koncepcji wnętrz wykorzystać potencjał otoczenia. W ten sposób właściwie z każdego miejsca w rezydencji podziwiać można piękny zagajnik. Aby było to możliwe, należało wyburzyć wszystkie działowe ściany na dolnej kondygnacji. W ten sposób powstał wyjątkowo przestronny salon (w którym okna sięgają aż sufitu na drugiej  kondygnacji) i otwarta strefa kuchenno jadalna. Można powiedzieć, że okna w tej podwarszawskiej rezydencji pełnią rolę ram obrazu, który z kolei tworzy przyroda rozpościerająca się za szybą.

Oprócz wspaniałego położenia, wyróżnikiem domu jest też jego nowoczesność i przestronność. Jednym wydzielonym pomieszczeniem na parterze jest gabinet. Nie wyznaczają go jednak typowe murowane przegrody, a szklane ściany. Nie jest to miejsce przeznaczone do pracy, lecz spotkań w rodzinnym gronie. Cała rezydencja utrzymana jest w naturalnych barwach (biel, brązy, szarości i czerń), które nie zdominowały widoków za oknem. Ważnym elementem wykończenia wnętrz jest także wspomniane wcześniej drewno – znajduje się ono zarówno na podłogach, w elementach sufitu jak i obudowach słupów. Akcenty te przełamują minimalistyczny efekt całości i dodają wnętrzu ciepłego klimatu – zwłaszcza. drewno tekowe na parterze.

Nazwa inwestycji: rezydencja na skraju lasu

Adres: okolice Warszawy, Polska

Projekt: Katarzyna Bukowska z 3deko i Zofia Żółtowska

Zdjęcia: http://www.swiatrezydencji.pl