Wygodne kamienie, czyli nowe linie Fivetimesone

Wygodne kamienie, czyli nowe linie Fivetimesone

Od momentu, gdy na rynku pojawiła się nowa marka Fivetimesone, pojęcie „zasnąć kamiennym snem” nabrało zupełnie nowego znaczenia. Grupę architektów i pasjonatów designu połączyła idea zrównoważonego i odpowiedzialnego projektowania, czego efektem jest powstanie nietypowych, inspirowanych naturą puf i poduszek z kolekcji stONE i tONE.

Ekologiczne produkty wykonane z jedwabiu lub wysokogatunkowej naturalnej wełny merino tworzone są w oparciu o autorską metodę filcowania wykorzystującą zarówno tradycję rzemieślniczą, jak i nowoczesne technologie. W efekcie, poduszki i pufy stanowią unikatowe egzemplarze. To oczywiste nawiązanie do kamieni – nigdy nie znajdziemy przecież dwóch takich samych. Chociaż wizualnie (dzięki braku szwów i odpowiedniej fakturze) produkty z kolekcji stONE przypominają do złudzenia właśnie te naturalne obiekty, na tym analogie się kończą. Ekopoduszki są bowiem niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Kolekcja tONE charakteryzuje się zaś żywymi kolorami, które również zostały zaczerpnięte z przyrody.

Produkty z linii stONE i tONE stanowią elementy wnętrza bezpośrednio nawiązujące do natury. Tworzą one harmonijne kompozycje wtapiając się w otoczenie (stONE) lub wręcz przeciwnie – stanowią wyrazisty akcent pomieszczenia (tONE). Dzięki wykorzystaniu naturalnej wełny, poduszki i pufy są elastyczne, co  gwarantuje możliwość ich długoletniego użytkowania. Kolejne istotne cechy produktów to dobra izolacja przed zimnem i hipoalergiczność (nie przyjmują brudu).

Na koniec warto wspomnieć kilka słów o samej grupie projektowej Fivetimesone. Pochodzi ona z Pomorza, a poduszki i pufy inspirowane rzecznymi kamieniami i barwami natury zaprezentowała po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku. Patrząc na kolekcje stONE i tONE nasuwa się oczywista myśl, iż to produkty tworzone z prawdziwą pasją. Nabyć je można w Polsce, Holandii, Niemczech, a nawet USA.

Nazwa projektu: stONE, tONE

Projektanci: zespół Fivetimesone

Przeznaczenie: komercyjne

Zdjęcia: http://www.fivetimesone.com