Whitepod, czyli luksusowy obóz narciarski

Whitepod, czyli luksusowy obóz narciarski

Okazuje się, że w Alpach Szwajcarskich, na wysokości 1700 m. n. p. m. znajduje się obóz, który zainteresuje nie tylko amatorów narciarstwa, lecz także miłośników designu. Mowa tutaj o Whitepod Resort, unikalnym, przyjaznym środowisku ośrodku usytuowanym w górskiej miejscowości Les Cerniers nieopodal Genewy. Ten ośrodek wypoczynkowy odbiega swą architekturą od typowego stylu górskiego Szwajcarii. Zamiast drewnianych chatek, narciarze skorzystać mogą z noclegu w futurystycznych domkach przypominających igloo. Autorką ich projektu jest Angelique Buisson. Oryginalna przystań składa się z 15 domków o pow. 40 m2 każdy, spa i zlokalizowanego centralnie głównego schroniska – XIX wiecznej chatki, z salą śniadaniową, barem i strefą relaksu.

Wsparte na drewnianej platformie igloo doskonale chroni od niskich  temperatur i śniegu. Wnętrze każdego z luksusowych a przy tym przytulnych domków mieści m.in. wygodne łóżko, łazienkę oraz drewniany piec, przy czym każdy z nich różni się stylem aranżacji. Z mieszkań dla narciarzy rozpościera się zapierający dech piersiach widok na Jezioro Genewskie i góry.

Co istotne, ośrodek Whitepod jest doskonałym przykładem wcielania turystyki ekologicznej. Właściciele nieustannie dbają o to, aby obóz był przyjazny środowisku. Służą temu m.in. własne źródła wody bijące w pobliżu każdej z jednostek mieszkalnych, opalane drewnem piece, zminimalizowane zużycie energii elektrycznej i wody, korzystanie z surowców odnawialnych czy segregacja śmieci. Nie bez znaczenia jest także rozwijanie świadomości ekologicznej wśród osób odwiedzających ośrodek.

Przypominające igloo domki izolowane są za pomocą specjalnego materiału, dzięki czemu przypominają nieco rozbite na śniegu namioty. Nowoczesny charakter dodają im częściowo przezroczyste ściany, które umożliwiają podziwianie wspaniałych widoków bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Nie ulega wątpliwości, że pobyt w Whitepod Resort przypadnie do gustu nie tylko amatorom spędzania czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu bajkowych krajobrazów, lecz także miłośnikom niestandardowego designu. Na koniec warto dodać, że na nocleg w luksusowym 2-osobowym igloo trzeba przeznaczyć co najmniej 324 euro.

Nazwa inwestycji: Whitepod Resort

Adres: Les Cerniers, pasmo górskie Dents-du-Midi, Szwajcaria

Projekt: Angelique Buisson

Zdjęcia: http://thedesignhome.com, http://palapa.pl/