Vera Cristo: budynek w kondominium

Vera Cristo: budynek w kondominium

Dekoratorka Vera Cristo jest autorką niezwykle udanej renowacji wnętrz budynku położonego w kondominium na peryferiach Lizbony. Nieciekawe pomieszczenia wypełnione przestarzałymi meblami i posiadające niewielkie okna zostały całkowicie odmienione i dziś dom w pełni zasługuje na miano nowoczesnej i luksusowej rezydencji.

Vera Cristo zatrudniona została przez rosyjskie małżeństwo, które z uwagi na fakt, iż często odwiedza swój letniskowy dom w Portugalii, pragnęło w końcu wykorzystać w pełni jego potencjał aranżacyjny i nadać mu wyszukanego stylu. Po przebudowie, na dużej powierzchni budynku mieści się salon, pięć pokoi, kuchnia z jadalnią i garaż. Co więcej, jak przystało na prawdziwą rezydencję, dekoratorka przewidziała też miejsce na basen, solarium i saunę.

Vera Cristo zrezygnowała z tradycyjnego podziału budynku na poszczególne pomieszczenia. Efektem tego było wyburzenie kilku ścian działowych, co sprawiło, że dom stał się bardziej otwarty i przestronny. Ponadto, dekoratorka wprowadziła do niego więcej naturalnego światła poprzez powiększenie okien. Dzięki temu, małżeństwo z Rosji może cieszyć się na co dzień wpadającym przez przeszklenia słońcem. Podłogi wykończone zostały imitującymi kamień betonowymi płytami, zaś stiukowe ściany zostały wygładzone i pokryte beżowymi, szarymi oraz zielonymi farbami. Dzięki tym zabiegom dom zyskał na przestronności i lekkości.

Na szczególną uwagę zasługuje główne pomieszczenie rezydencji. Prowadzi do niego eleganckie, zaokrąglone wejście, zaś wnętrze zyskało na atrakcyjności dzięki nowoczesnym, neoklasycznym i ludwikowskim elementom. Całość przywołuje na myśl teatr, a wrażenie to potęguje „kurtyna” w postaci czarnej ściany, na której wisi lustro w pozłacanej ramie, „suflerzy”, czyli kolumny o geometrycznych kształtach oraz efektowny żyrandol z kryształów.

Najciekawsze rozwiązania autorstwa Very Cristo kryje jednak bez wątpienia kuchnia. Koncentruje się ona wokół wyspy wykonanej z polerowanego betonu. Mimo iż całość tchnie duchem nowoczesności, dekoratorka zdołała wprowadzić nieco staroświecki klimat dzięki odpowiednim meblom. Łączą one wysoką funkcjonalność z prezencją w stylu retro.

Przy aranżacji wnętrz rezydencji Vera Cristo sięgnęła po eklektyczne inspiracje. W ten sposób wnętrza reprezentują to co najlepsze z nowoczesnego designu rodem z Portugalii, a jednocześnie wpisują się w specyficzny gust właścicieli nieruchomości.

Nazwa inwestycji: przebudowa rezydencji w Lizbonie

Adres: Lizbona, Portugalia

Projekt: Vera Cristo

Zdjęcia: http://www.swiatrezydencji.pl