Paged Meble: krzesła DiTu

Paged Meble: krzesła DiTu

Wiele osób przyzna, że gotowanie jest niezwykle przyjemną czynnością, jednak niezbyt przyjemnym jej aspektem jest konieczność ciągłego stania. Firma Paged Meble znalazła rozwiązanie tego problemu – najnowsze krzesło z kolekcji producenta umożliwia pracę przy kuchennym blacie w pozycji półsiedzącej lub półstojącej.

Należy tutaj wspomnieć, iż Paged Meble to firma o długoletniej tradycji sięgającej aż 1881 roku, kiedy to powstała fabryka mebli giętych Józefa Hoffmana. Historia przedsiębiorstwa datuje wiele przekształceń, które przyczyniły się do wykształcenia się renomowanej marki znanej zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Jednym z ostatnich produktów Paged Meble jest wspomniane wyżej nietypowe krzesło o nazwie DiTiu.

Ten ergonomiczny, drewniany mebel służy przede wszystkim podniesieniu komfortu podczas wykonywania rozmaitych prac kuchennych. Składane siedzisko pozwala bowiem gotować bez konieczności pozostawania ciągle w pozycji stojącej. Autorem koncepcji DiTu jest Stefan Hamiga. Ten zaledwie 23-letni projektant studiuje obecnie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a swoją przyszłość wiąże właśnie z designem.

Szefowa rozwoju produktu w Paged Meble, Jadwiga Husarska-Chmielarz podkreśla, że krzesło powstało głównie z myślą o osobach borykających się z dolegliwościami kręgosłupa i seniorach. DiTu pozwala wykonywać kuchenne prace w pozycji półsiedzącej lub półstojącej przy jednoczesnym zachowaniu poprawnej postawy i nieobciążaniu kręgosłupa. Ułatwiają to zamontowane w krześle dwa wygodne wałki, na których można się oprzeć w każdym momencie, gdy czujemy dyskomfort. Składana konstrukcja mebla pozwala łatwo go przenieść lub w ogóle schować. Jest to o tyle istotne, że większość osób nie ma możliwości wygospodarować w kuchni odpowiedniej przestrzeni na dodatkowe siedzisko.

Produkt DiTu trafił już do sprzedaży. Nabyć go można w salonach Paged Meble za kwotę 333 zł.

Nazwa projektu: DiTu

Projektant: Stefan Hamiga

Przeznaczenie: komercyjne

Zdjęcia: http://designalive.pl