Mithun Architects: rozbudowa Coeur d’Alene Tribe Resort

Mithun Architects: rozbudowa Coeur d’Alene Tribe Resort

Coeur d’Alene Tribe Resort jest położonym w Idaho, USA kompleksem łączącym funkcje hotelu oraz kasyna. Ten mieszczący się na powierzchni ponad 5000 m2 obiekt stanowi wyjątkowo udaną rozbudowę dotychczas istniejącego budynku. Świadczą o tym chociażby nagrody zdobyte przez twórców koncepcji, czyli Mithun Architects. Projekt Coeur d’Alene Tribe Resort Biuro został finalistą gali NAIOP Night of the Stars podczas której wyróżniane są wyjątkowe przedsięwzięcia i firmy z dziedziny nieruchomości. Zdobył on także główną nagrodę w swej kategorii podczas IIDA Northern Pacific Chapter INawards – tj. konkursie doskonałości i innowacyjności w branży architektury wnętrz.

Podczas rozbudowy dotychczas funkcjonującego kompleksu kierowano się szacunkiem dla otaczającego go terenu i zamieszkujących ten region osób, przenosząc go jednocześnie do XXI wieku dzięki zrównoważonej architekturze. W ten sposób, w ramach obiektu powstał nowy 4-gwiazdkowy hotel, restauracje oraz spa. Zarówno zewnętrze jak i wewnętrzne przestrzenie zaprojektowane zostały z uwzględnieniem tożsamości rdzennych mieszkańców Coeur d’Alene, a także otaczającego obiekt środowiska naturalnego, tj. pastwisk Palouse i zalesionych terenów podmokłych.

Najbardziej symbolicznym punktem całego obiektu jest wznosząca się na 31 metrów wieża Eagle Staff. Nie tylko wskazuje ona wejście do kompleksu, lecz także reprezentuje tradycyjny znak Indian. Nowa część zagospodarowanego otoczenia Coeur d’Alene Tribe Resort zachęca odwiedzających do interakcji z krajobrazem. Umożliwia to spacer do głównego wejścia alejką wzdłuż której podziwiać można rodzimą roślinność.

Sercem nowego budynku jest wspaniałe lobby, które łączy to, co stare, z tym co nowe a także nawiązuje do historii plemienia Coeur d’Alene. Mithun Architects podjęli się współpracy z plemiennymi artystami, czego efektem są elementy nawiązujące do tamtejszego krajobrazu i kultury Indian. Artystyczna instalacja LED na suficie i podłodze reprezentuje przełom wodny jeziora Coeur d’Alene i jednocześnie jest wyrazem szacunku dla wody pełniącej ogromną rolę w życiu mieszkańców. Przy budowie kompleksu użyto prostych materiałów jak wapień, stal i drewno dębowe, które doskonale korespondują z otoczeniem. Na uwagę zasługuje też fakt, że realizując ten projekt utworzono ponad 200 nowych miejsc pracy, co uczyniło z resortu największego pracodawcę północnego Idaho.

Nazwa inwestycji: Coeur d’Alene Tribe Resort

Adres: Worley, Idaho, Stany Zjednoczone

Projekt: Mithun Architects

Termin realizacji: 2011 rok

Zdjęcia: http://www.contemporist.com