Minimalistyczny luksus, czyli Armani Hotel Dubai

Minimalistyczny luksus, czyli Armani Hotel Dubai

W roku 2010 otworzony został pierwszy hotel sygnowany nazwiskiem znanego na całym świecie projektanta mody – Giorgio Armaniego. Znajduje się on na pierwszych jedenastu piętrach najwyższego na świecie budynku – wysokiego na 828 metrów drapacza chmur Burdż Chalifa w Dubaju. Można więc powiedzieć, że w budynku, który sam w sobie stanowi globalną ikonę i wzór dla mających powstać w przyszłości wieżowców, kryje się prawdziwa perła – ekskluzywne i niezwykle eleganckie wnętrza Armani Hotel.

Włoski projektant zadbał o dobór każdego szczegółu we wnętrzach hotelu tak, aby były one odzwierciedleniem jego wyrafinowanego stylu i pasji. Pokoje i apartamenty mają oryginalną formę wieży nawiązując tym samym do kształtu całego budynku. Wykończone są one materiałami najwyższej jakości. W Armani Hotel nie ma miejsca na kompromisy. Ściany o nieregularnym kształcie pokryto dodatkami z florenckiej skóry i luksusowymi tkaninami. Łazienki wyłożono brazylijskim marmurem w kolorze bambusa. Giorgio Armani zajął się dopracowaniem każdego szczegółu jak np. wykończenie dębowych stołów detalami z ciekłego metalu. Zgodnie z zamysłem twórcy, minimalistyczny styl wnętrz nawiązywać ma do prostej sylwetki Burdż Chalifa. Całość utrzymana jest w wyrafinowanych kolorach brązu i czerni. Czyste linie, charakterystyczna dla projektanta elegancja oraz połączenie ciekawej architektury autorstwa Wilson Associates i naturalnego światła tworzą razem atmosferę spokoju, komfortu i luksusu.

Armani Hotel oferuje swoim gościom wypoczynek na najwyższym poziomie. Obiekt dysponuje 160 pokojami, w których cena za nocleg dochodzi nawet do 11 000 dolarów. Do dyspozycji klientów pozostaje też kilka restauracji (serwujących potrawy kuchni hinduskiej, japońskiej, śródziemnomorskiej i włoskiej, co dodatkowo podkreślić ma kosmopolityczność Dubaju), SPA, liczne butki (np. Armani Dolci i Armani Fiori) czy klub nocny z największym na świecie telewizorem LCD. Hotel w Dubaju stanowi pierwszy z kilku ośrodków, które projektant planuje sygnować swoim nazwiskiem. Kolejny obiekt Armani Resort powstać ma już w tym roku w Mediolanie.

zdjęcia: http://dubai.armanihotels.com