Kartell: The Invisibles Light

Kartell: The Invisibles Light

Kartell to znane włoskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się produkcją mebli z plastiku. W kwietniu tego roku japoński designer Tokujin Yoshioka zaprezentował swoją najnowszą kolekcję stworzoną dla tej marki. Meble The Invisibles Light, bo o nich właśnie mowa, wyróżniają się przede wszystkim swoją lekkością i przezroczystością.   

Prezentacja zestawu niemal niewidzialnych mebli Kartell miała miejsce w czasie odbywającego się w Mediolanie Salone Internazionale del Mobile. Należy tutaj dodać, że są to największe targi meblowe na świecie. W skład kolekcji Tokujin Yoshioka wchodzi stolik, ławeczka oraz fotel. Miłośnicy tego rodzaju designu od razu zauważą podobieństwo do wcześniejszej koncepcji Japończyka – Invisibles. Składała się ona z eksperymentalnych mebli wykonanych z tworzywa.

Kolekcja The Invisibles Light sygnowana marką Kartell zachwyca swoją lekkością i wrażeniem niewidzialności. Ponadto wpisuje się ona idealnie w specyfikę działalności włoskiego producenta, który od lat nie poprzestaje poszukiwać nowych technologii i surowców będących wyróżnikiem tej marki na rynku.

The Invisibles Light nie trafiła jeszcze do sprzedaży. Wiadomo już jednak, że minimalistyczne w swej formie ławeczki, fotele i stoliki dostępne będą w wielu rozmiarach. Przezroczysty materiał mebli to nic innego, jak poliwęglan. Swoista niewidzialność fotela powoduje wrażenie, jakby siedziało się w powietrzu, zaś elementy położone na stoliku zdają się być po prostu zawieszone w przestrzeni. Tokujin Yoshioka podkreśla, iż a przedmioty tworzące The Invisibles Light wykraczają poza typowe pojęcie mebli, dzięki czemu kolekcja zyskuje na dynamiczności i poetyckości.

Na koniec warto dodać, że Tokujin Yoshioka- jeden z najbardziej cenionych japońskich designerów, współpracuje z firmą Kartell już od dłuższego czasu. Od przeszło dziesięciu lat prowadzi on własne studio – Tokujin Yoshioka Design. Oprócz Kartell, Tokujin Yoshioka tworzył projekty dla wielu renomowanych marek jak chociażby Toyota, Peugeot, Lexus, Moroso, BMW czy Hermes. Realizacje jego koncepcji podziwiać można w wielu muzeach i galeriach na całym świecie, jak np. nowojorskim Museum of Modern Art.

Nazwa projektu: The Invisibles Light

Projektant: Tokujin Yoshioka

Przeznaczenie: komercyjne

Zdjęcia: http://www.designboom.com