Donna Wilson: nietypowe kolekcje pufów

Donna Wilson: nietypowe kolekcje pufów

W dniach od 17 do 25 września odbyła się dziewiąta (i, zdaniem ekspertów, najlepsza) edycja London Design Festival. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Made In Britain”. Podczas tygodnia, w którym stolica Anglii stała się jednocześnie światową stolicą designu, można było zapoznać się m.in. z nowymi projektami pochodzącej ze Szkocji Donny Wilson.

Już od jakiegoś czasu w dziedzinie designu zaobserwować można wyraźny trend powrotu artystycznego rzemiosła. Po tego rodzaju formę tworzenia sięgnęła również jedna z najbardziej obecnie cenionych brytyjskich projektantek – Donna Wilson. Ta absolwentka Royal School of Art od 2003 roku prowadzi własną pracownię w Londynie, a jej produkty cieszą się uznaniem na całym świecie. Jednym z ostatnich jej projektów są właśnie oryginalne kolekcje ręcznie wykonanych puf.

Donna Wilson już od początku swej kariery skłaniała się ku artystycznemu rzemiosła – nawet jej projekt przygotowany na obronę dyplomu – dziwne, dziergane figurki nawiązywały do tego trendu. Wielobarwne, wzorzyste kolekcje pufów Nos Da, Zig Zag (wzory geometryczne) oraz Treecloud (pokryte chmurkami i drzewami) są ewidentnym wyrazem fascynacji designerki technikami tradycyjnymi. Każda z serii wygodnych poduch składa się z trzech elementów o różnych wielkościach i „przyjaznych” imionach: Henry, Frank i Ernest.

W 100% wełniane produkty z serii Treecloud, Zig Zag i Nos Da dodadzą przytulności i intymności każdemu wnętrzu. Wykonywane są one w całości ręcznie – dotyczy to nawet oryginalnych, przykuwających oko wzorów na ich pokryciu. Ich producentem jest marka SCP, a siedziska nabyć można w londyńskich punktach sprzedaży tej firmy. W zależności od wielkości poszczególnych puf, kosztują one od 250 do 450 funtów. Produkty nabyć też można za pośrednictwem strony internetowej designerki Donny Wilson.

Nazwa projektu: pufy Treecloud, Zig Zag i Nos Da

Projektant: Donna Wilson

Producent: SCP

Przeznaczenie: komercyjne

Zdjęcia: http://designalive.pl