Cecconi Simone: aranżacje wnętrz Trinity Bellwoods Town + Homes Interior

Cecconi Simone: aranżacje wnętrz Trinity Bellwoods Town + Homes Interior

Chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej projektom aranżacji wnętrz mieszkalnych stworzonych przez Cecconi Simone na zlecenie inwestorów finansujących Trinity Bellwoods Town + Homes Interior, tj. nowoczesną przestrzeń mieszkalną o charakterze zabudowy szeregowej.

Na początek kilka informacji o firmie Cecconi Simone. Została ona założona w roku 1982 w kanadyjskim Toronto. Nazwa tej pracowni aranżacji wnętrz pochodzi od nazwisk założycielek: Elaine Cecconi i Anny Simone. Projektantki realizują obecnie wiele projektów nie tylko w Kanadzie i na terenie Stanów Zjednoczonych, lecz także w Dubaju, Katarze czy Abu Dhabi.

Cecconi Simone jest autorem projektu aranżacji wnętrz modelowego mieszkania z inwestycji Trinity Bellwoods Town + Homes Interior. Aranżacja wyróżnia się nowoczesnym charakterem a także prostotą zastosowanych rozwiązań, kształtów i kolorów. Projektantki podzieliły wnętrze na trzy jednostki – o szerokości 4,1 metra, 4,6 metra oraz 5,8 metra. Parter oraz trzecie piętro będące reprezentantem jednostki o szerokości 4,6 metra wyróżniają się jasną paletą kolorów takich jak biel, czerń, orzechowy i żółty.

Stolarka budowlana z na przemian otwartymi i zamkniętymi szafkami rozciągająca się na całej dolnej kondygnacji tworząc spójną, poziomą kompozycję luk i brył. Schody, wyspa kuchenna i zintegrowany z nią okap wprowadzają z kolei przełamujące układ horyzontalny piony. Niezwykle prosta i subtelna stolarka kuchenna wyróżnia się ladami Corian bez żadnych krawędzi, prostymi półkami na stojące naczynia oraz jednolitą powierzchnią ochraniającą ściany między górnymi a dolnymi szafkami.

Wbudowaną ławkę w strefie jadalnej uzupełniają zintegrowane półki w salonie. Na szczególną uwagę zasługuje laminowany system meblowy w kolorze orzecha laskowego w głównej sypialni. Obejmuje on eleganckie wyłożenie ściany, niszę z wbudowanym oświetleniem typu LED oraz połączone z nim łóżko i część wypoczynkową w postaci przytulnej sofy.

Nazwa projektu: Trinity Bellwoods Town + Homes Interior

Adres: Toronto, Canada

Projekt: Cecconi Simone

Termin realizacji: 2011 rok

Zdjęcia: http://www.contemporist.com