Artystyczna kawiarnia Starbucks w Japonii

Artystyczna kawiarnia Starbucks w Japonii

Wydawać by się mogło, że popularne na całym świecie lokale Starbucks znane są przede wszystkim z serwowanej w nich kawy, lecz realizacja powstała zgodnie z koncepcją Kengo Kuma and Associates może to zmienić. Kawiarnia powstała w miejscowości Fukuoka przyciąga bowiem zainteresowanie nie tylko amatorów aromatycznego napoju, lecz także miłośników architektury i ciekawego designu.

Pracownia Kengo Kuma and Associates słynie z kreowania nowych trendów we wzornictwie, a każdy kolejny projekt z tego biura zachwyca niecodziennym traktowaniem struktury. Kawiarnia należąca do popularnej sieci Starbucks jest jedną z ostatnich realizacji powstałych zgodnie z koncepcją Kengo Kumy.

Choć trudno dostrzec to na pierwszy rzut oka, cała budowla powstała z kontenerów. Uwagę odwiedzających kawiarnię przykuwają bowiem przede wszystkim ułożone w oryginalny wzór drewniane pale o długości od 1,4 do 4 metrów. Jest ich około 2 tysięcy, a ułożone są w kompozycje składające się z czterech łączących się w jednym miejscu elementów. Ta przypominająca nowatorską instalację konstrukcja biegnie przez całą długość lokalu tworząc wrażenie naturalnej płynności.

We wnętrzu poczuć się można niemalże jak w pełnym drzew lesie. Takie a nie inne inspiracje wynikają z położenia kawiarni w pobliżu będącej miejscem kultu, popularnej japońskiej świątyni Dazaifu Tenmangu. Lokal wyposażony jest w stosunkowo surowe, choć dobrze komponujące się z naturalnymi belkami stoliki wykonane z płyt OSB. Ten sam materiał pokrywa również wewnętrzne ściany.

Kawiarnia Starbucks w Fukuoka łączy w sobie zarówno nowoczesny design, jak też inspirację naturą i organiczność. Warto dodać, że pomimo swej oryginalności, bryła lokalu doskonale współgra z sąsiadującymi z nią prostymi budynkami mieszkalnymi, tworząc spójny, a zarazem niecodzienny element miejskiego krajobrazu.

Nazwa inwestycji: Starbucks Coffee

Adres: Fukuoka, Japonia

Projekt: Kengo Kuma and Associates

Termin realizacji: 2011 rok

Zdjęcia: http://www.homedit.com